Quantcast
skip navigation

Potential top-10 matchups are aplenty in section pairings

By Ryan Williamson, SportsEngine , 10/20/17, 3:00PM CDT

Share

Class 1A, Section 3 features No. 2-1A Tracy-Milroy-Balaton and No. 3-1A Minneota.

The Hub will be updating section brackets as the information becomes available.

Class 3A

          


Class 2A

              


Class 1A

            


Spotlight Games

most popular

Tag(s): 7-Star  Kittson County Central  Northern Freeze  Sacred Heart  Stephen-Argyle  Warren-Alvarado-Oslo  Big 9  Mankato East  Mankato West  Red Wing  Blue Earth Area  New Ulm  St. James Area  St. Peter  Waseca  Fairmont  Jackson County Central  Luverne  Marshall   Pipestone Area  Windom  Worthington  Redwood Valley  Canby  Central Minnesota Christian  Dawson-Boyd  Lakeview  MACCRAY  Minneota  Renville County West  Russell-Tyler-Ruthton  Tracy-Milroy-Balaton  Central Lakes  Alexandria  Brainerd  Rocori  Sartell-St. Stephen  Sauk Rapids-Rice  St. Cloud Apollo  St. Cloud Tech  Willmar  Central Minnesota  Eden Valley-Watkins  Holdingford  Howard Lake-Waverly-Winsted   Maple Lake  Pierz  Bethlehem Academy  Blooming Prairie  Janesville-Waldorf-Pemberton   Medford  New Richland-Hartland-Ellendal  Randolph  United South Central  Waterville-Elysian-Morristown  Granite Ridge  Foley  Little Falls  Milaca  St. Cloud Cathedral  Zimmerman  Becker  Byron  Cannon Falls  Goodhue  Hayfield  Kasson-Mantorville  Kenyon-Wanamingo  La Crescent-Hokah  Lake City  Pine Island  Rochester Lourdes  Stewartville  Triton  Zumbrota-Mazeppa  IMAC  Blake  Breck  Minnehaha Academy  Mounds Park Academy  Providence Academy  St. Paul Academy  Independent  Bemidji  Clearbrook-Gonvick  Duluth East  Indus  Moorhead  Hendricks  Iron Range  Grand Rapids  Lake  Eden Prairie  Minnetonka  Metro East  Hastings  Two Rivers  Hill-Murray  Mahtomedi  North St. Paul  Simley  South St. Paul  Tartan  Metro West  Chanhassen  Chaska  Minneapolis City  Minneapolis Edison  Minneapolis Roosevelt  MCAA  Bethany Academy  Heritage Christian  Legacy Christian  Lester Prairie  Maranatha  New Life Academy  PACT  Southwest Christian  Spectrum  St. Croix Prep  Trinity  West Lutheran  Belle Plaine  Jordan  LeSueur-Henderson  Mayer Lutheran  Norwood Young America  Sibley East  Tri-City United   Mississippi 8  Big Lake  Cambridge-Isanti  Chisago Lakes  Monticello  Princeton  St. Francis  North Border  Goodridge-Grygla-Gatzke  Lake of the Woods   Northland  Blackduck  Cass Lake-Bena  Northome-Kelliher  Red Lake  Northwest Suburban  Andover  Anoka  Blaine  Centennial  Elk River  Irondale  Spring Lake Park  Totino-Grace  Pine to Prairie  Climax-Fisher  Fertile-Beltrami  Fosston  Mahnomen  Waubun  Win-E-Mac  Polar North  Red Lake County  Red Lake Falls  Adrian  Edgerton  Ellsworth  Fulda  Hills-Beaver Creek  Mountain Lake-Comfrey  Murray County Central  Red Rock Central  Southwest Minnesota Christian  Heron Lake Okabena-Fulda  Westbrook-Walnut Grove  South Suburban  Apple Valley  Eagan  Eastview  Prior Lake  Rosemount  Shakopee  Glenville-Emmons  Grand Meadow  Hope Lutheran  Houston  Lanesboro  LeRoy-Ostrander  Lyle-Pacelli  Mabel-Canton  Schaeffer Academy  Spring Grove  Suburban East  Cretin-Derham Hall  East Ridge  Forest Lake  Mounds View  Park of Cottage Grove   Roseville  Stillwater   White Bear Lake  Woodbury  St. Paul City  St. Paul Central  St. Paul Como Park  St. Paul Harding  St. Paul Highland Park  St. Paul Humboldt/OWL  St. Paul Johnson  St. Paul Washington   TCAC  Avail Academy  Christian Life  Cristo Rey Jesuit  Hmong Academy  International School   Liberty Classical  Math & Science  North Lakes  Nova Classical  Prairie Seeds  Caledonia  Chatfield  Dover-Eyota  Fillmore Central  Kingsland  Lewiston-Altura  Plainview-Elgin-Millville  Rushford-Peterson  Southland  St. Charles  Wabasha-Kellogg  Winona Cotter  Buffalo Lake-Hector-Stewart  Cedar Mountain  Gibbon-Fairfax-Winthrop  Minnesota Valley Lutheran  New Ulm Cathedral  Sleepy Eye  Sleepy Eye St. Mary's  Springfield  Wabasso  Tri-Metro  Brooklyn Center  Columbia Heights  Concordia Academy  DeLaSalle  Fridley  Holy Angels  St. Agnes  St. Anthony  St. Croix Lutheran  Visitation  Cleveland  Alden-Conger  Lake Crystal-Wellcome Memorial  Madelia  Maple River  Martin County West  Martin Luther-GHEC-Truman  Nicollet  St. Clair  Albany  Melrose  Minnewaska  Sauk Centre  BOLD  Lac qui Parle Valley  Montevideo  Morris Area  Paynesville  Yellow Medicine East  Wright County  Wright County East  Delano  Holy Family   Hutchinson  New Prague  Waconia  Wright County West  Annandale  Dassel-Cokato  Glencoe-Silver Lake  Litchfield  Mound Westonka  New London-Spicer  Watertown-Mayer  Rockford  West Central  TCAC - Div 1  Ada-Borup  High School for Recording Arts  Class 3A  Class 2A  Class 1A  Section 1AAA  Section 2AAA  Section 3AAA  Section 4AAA  Section 5AAA  Section 6AAA  Section 7AAA  Section 8AAA  Section 1AA  Section 1A  Section 2AA  Section 2A  Section 3AA  Section 3A  Section 4AA  Section 4A  Section 5AA  Section 5A  Section 6AA  Section 6A  Section 7AA  Section 7A  Section 8AA  Section 8A  Twin Cities Academy