Thursday
Friday
Bemidji vs. Sartell-St. Stephen, 6 PM
Redwood Valley vs. Windom Area, 6:25 PM
Moorhead vs. Brainerd, 6:30 PM
Detroit Lakes vs. East Grand Forks, 6:30 PM
Northfield vs. Owatonna, 6:30 PM
Hermantown vs. Proctor, 6:30 PM
Blooming Prairie vs. Mayer Lutheran, 6:40 PM
Jackson County Central vs. St. James Area, 6:40 PM
Martin County West vs. Luverne, 6:40 PM
Crosby/Ironton vs. Esko, 6:40 PM
Goodhue vs. Kingsland, 6:45 PM
Chatfield vs. St. Charles, 6:45 PM
Marshall vs. Tri-City United, 6:50 PM
Springfield vs. Sleepy Eye, 6:50 PM , (SAM 107.3)
Zumbrota-Mazeppa vs. Dover-Eyota, 6:50 PM
Hastings vs. Apple Valley, 7 PM
Annandale vs. Glencoe-Silver Lake, 7 PM
Norwood Young America vs. Lake Crystal-Wellcome Memorial, 7 PM
Upsala/Swanville vs. Royalton, 7 PM
St. Paul Highland Park vs. Providence Academy, 7 PM
West Central Area vs. Long Prairie-Grey Eagle, 7 PM
Medford vs. Minnesota Valley Lutheran, 7 PM
Clinton-Graceville-Beardsley vs. Hancock, 7 PM
Sauk Centre vs. Morris Area/Chokio-Alberta, 7 PM
Robbinsdale Armstrong vs. Coon Rapids, 7 PM, (Prep Spotlight)
Worthington vs. Albert Lea, 7 PM
Little Falls vs. New London-Spicer, 7 PM
Burnsville vs. Rosemount, 7 PM
Shakopee vs. Lakeville South, 7 PM
Spring Lake Park vs. Park Center, 7 PM
Champlin Park vs. Centennial, 7 PM
Eden Prairie vs. Minnetonka, 7 PM
White Bear Lake vs. Cretin-Derham Hall, 7 PM
South St. Paul vs. Hill-Murray, 7 PM
Monday
Climax-Fisher vs. Norman County East/Ulen-Hitterdal, 6:50 PM
New Ulm Cathedral vs. Nicollet, 7 PM
Wheaton-Herman-Norcross vs. Ashby, 7:30 PM
Nova Classical Academy vs. St. Paul Academy, 7:30 PM
Tuesday
Climax-Fisher vs. Mahnomen/Waubun, 6:50 PM
Southwest Christian vs. Benilde-St. Margaret's, 7 PM
Spring Grove vs. Houston, 7 PM
Dassel-Cokato vs. Glencoe-Silver Lake, 7 PM
Detroit Lakes vs. Hawley, 7:15 PM
Windom vs. Jackson County Central, 7:15 PM
Thursday
Providence Academy vs. Mounds Park Academy, 6 PM
Breck vs. St. Paul Academy, 6:30 PM
Chatfield vs. St. Charles, 6:30 PM
Hastings vs. South St. Paul, 7 PM
Sibley East vs. Mayer Lutheran, 7 PM
Spirit Lake vs. Jackson County Central, 7 PM (NFHS)
Lakeville South vs. Prior Lake, 7 PM
Forest Lake vs. East Ridge, 7 PM
Blake vs. Minnehaha Academy, 7 PM
Mound Westonka vs. Big Lake, 7 PM
Tag(s): Faribault Owatonna Winona Jackson County Central Marshall Windom Redwood Valley Lakeview Yellow Medicine East Hawley Breck Mounds Park Academy Providence Academy St. Paul Academy Bemidji Moorhead Ashby Hastings South St. Paul Benilde-St. Margaret's Detroit Lakes Southwest Christian Mayer Lutheran Sibley East Warroad Champlin Park Osseo Hancock Wheaton/Herman-Norcross Bagley Climax/Fisher Norman County East Barnum McGregor Lakeville South Prior Lake Houston Spring Grove East Ridge Forest Lake Nova Classical Chatfield St. Charles Gibbon-Fairfax-Winthrop New Ulm Cathedral Wabasso Nicollet Dassel-Cokato Glencoe-Silver Lake Spirit Lake (Iowa) Mahnomen/Waubun